PROJE BİTİRME

ÇELİK YAPI HİZMETLERİ

Özellikle deprem bölgesi olan ülkelerde daha hafif yapı malzemeleri kullanmak önem arz etmektedir. Sağlıklı bir yaşam için ve daha az kayıplar yaşamak için seçilecek ürünler arasında çelik yapı malzemesi de yer almaktadır.

-Çelik yapılar zaman ve mekandan tasarruf sağlanmasına yardımcı olur. Birden fazla alanda çoklu kullanım imkanına sahiptir. Birkaç yerde sökülüp tekrar kullanıma uygundur. Kullanılan malzeme son derece hafif ve sağlamdır.

-Hafif çelik yapı sistemi, yapı elemanlarının taşıyıcı nitelikte olduğu ve galvaniz malzeme üzerine hafif çelikten soğuk şekillendirme yönetimi ile üretilen bir yapı şeklidir.-Hafif çelik yapıların tasarımları tıpkı betonarme binalarda olduğu teknik şartnamelere uygun olarak tasarlanır. Her türlü özel kullanıma uygun olduğu için yönetmeliklere uygun bir tasarım çıkarılmaktadır.-Hafif çelik yapılar betonarme yapılara göre daha hafif olduğundan deprem yüklerine çok daha az maruz kalırlar. Depremde hasar görse bile vereceği zarar az olacak ve kişilerin daha sağlam yapılara sahip olmasına yardımcı olacaktır.-Hafif çelik yapılar yeterli galvaniz değerine sahip ise uzun yıllar boyunca dayanıklı olur. Galvaniz kaplanan yapıların ömürlerinin uzun olmasının sebebi oldukça sağlıklı ve sağlam malzeme kullanılmasından kaynaklanır. Galvaniz yapısı itibari ile uzun süreli kullanıma uygun en doğal malzemedir.

-Hafif Çelik Sistemi fabrikada modern makinelerle kontrol ve denetim altında üretilerek, korunaklı bir şekilde inşaat sahasına getirilip monte edilir. Gerekli olan zemin hazırlandıktan sonra 1 ay gibi kısa bir süre içerisinde kurulur ve montajı sağlanır. Bu yönü ile ele alındığı zaman çelik yapı kolay ve pratik bir yapı türüdür.


Çelik Yapı Kullanmanın Avantajları;

 Maliyet açısından uygun yapılardır.

Yapım aşamasında zaman tasarrufu oluşturur.

Yapı alanındaki direk kullanımını azalttığı için mekan tasarrufuna yardımcı olur.

Havalandırma kolaylığı ile ferah bir ortam avantajı sağlar.

İhtiyaç doğrultusunda özel projelere uygulanabilir.

Her türlü hava koşuluna ve depreme karşı dayanıklıdır. Yıkılmaz, paslanmaz.

Uzun süre bakım gerektirmeden kullanılır.

Pratik yapısı ile kolayca sökülüp, tekrar monte edilebilir.

Ucuz ve kolay nakliye ile taşınması basittir.

Kolay bir şekilde ısı yalıtımı sağlanır.

Zemin hazırlandıktan sonra maksimum 1 ay içinde monte edilir

Diğer Hizmetler

Acil Soru ve Bilgi Almak için Bizimle İletişime Geçin