İNŞAAT DANIŞMANI

İNŞAAT DANIŞMANI

Bir inşaat danışmanı, yapısal sorunları değerlendirmek ve tavsiyede bulunmak için işe alınan kişidir. Bu danışmanlar inşaat mühendisliği veya ilgili bir alanda bir derece ile inşaat uzmanlarıdır. Genellikle inşaat alanında birkaç yıllık deneyime sahiptirler ve inşaat ticaretinin tüm yönlerini bilirler. Çoğu, danışmanlık şirketleri için çalışır, ancak yasal şirketler, devlet kurumları veya bireysel yükleniciler olarak da çalışabilirler.

İnşaat danışmanları birçok farklı şey yapar. Bazıları şirketlere yönetim görevlerinde yardımcı olur; Site sahibinin ve yöneticilerinin diğer iş konularına konsantre olabilmesi için her şeyin sorunsuz ve zamanında çalıştığından emin olurlar. Bir projenin bütçe üzerinde çalışmasını sağlamak ve ortaya çıkabilecek sorunları çözmek için bir inşaat danışmanı işe alınabilir. Bu, site sahibi ve inşaat ekibi için bir arada çalışmak anlamına da gelebilir.

Proje planlama, bir inşaat danışmanlığı firmasının yapması gereken başka bir iştir. Şirket, yapının tasarlanmasına yardımcı olacak ve olası sorunları önceden tahmin etmeye yardımcı olacaktır. Bir şey yanlış giderse, danışman esnek bir plan oluşturabilir. Ayrıca, projenin tamamlanması için gerçekçi bir zaman çizelgesi geliştirmek üzere ekiplerle birlikte çalışabilecek. Maliyet tahmininde yardımcı olması için danışmanlar da işe alınabilir ve bu da saha sahiplerine planlarının maliyeti ne olacağı konusunda gerçekçi bir fikir verir. Bu genellikle ayrıntılı bir raporda verilir, her bir ayrı gideri ve bunun için ne kadar para ödeyebileceklerini listeler.

Bir inşaat danışmanının yapabileceği bir başka iş de adli çalışmadır. Yapımda, bir binanın neden başarısız olduğunu belirlemek anlamına gelir. Sorun, döşeme tahtalarında zayıf bir nokta veya yapının çökmesi kadar büyük bir şey gibi küçük bir şey olabilir. Bir inşaat danışmanı aranacak ve müşterilere binanın nerede başarısız olduğunu, neden başarısız olduğunu ve bir daha yaşanmayacağından emin olmak için hangi adımların atılması gerektiğini söyleyebilecek.

Diğer Hizmetler

Acil Soru ve Bilgi Almak için Bizimle İletişime Geçin